masal oku palet sepeti

Bize Ulaşın+90 535 678 35 75

Hoşgeldiniz. Bugün

Ümraniye Opel

Ümraniye Opel   İzgi Oto Servis firması 31 yıllık çalışma tecrübesine sahip olan ve alanında

 İZGİ OTO TANITIM

 İZGİ OTO TANITIM Biz Kimiz; Biz İzgi oto olarak Opel ve Chevrolet teknik servisi hizmeti vermekteyiz.

Ümraniye Opel ve Chevrolet Özel Servisi İzgi Oto servis

Ümraniye Opel ve Chevrolet Özel Servisi İzgi Oto servis İzgi oto servis firması olarak, 31 yıllık

Opel Chevrolet Servisi İzgi Oto Servis

Opel Chevrolet Servisi İzgi Oto Servis Opel Chevrolet servisi İzgi Oto Servis firmamız, aracınızda

İZGİ OTO TANITIM YAZISI

İzgi Oto, 1989 yılından itibaren deneyimli kadrosuyla araç bakım ve tamir hizmeti vermektedir. Bu zamana kadar saymakla bitmeyecek kadar memnun müşterisiyle araç tamir ve bakımlarını yapmakta olan İzgi Oto, uzun yıllardır bu alanda kaliteden ödün vermeden hizmet vererek namını Opel ve Chevrolet gibi araçlarda oldukça duyurmuştur.

Dexos 1 Gen 2 nedir?

Dexos 1 Gen 2 bir tür motor yağıdır. Dexos 1 Gen 2 nedir sorusuna geçmeden önce motor yağının öneminden bahsetmek gerekir. Aracınızda kullandığınız motor yağları aracınız için hayati öneme sahiptir. Motor yağı, araçtaki hareketli parçalarının birbirlerine yaptığı sürtünmeyi azaltır.

Fakir ve Zengin Karışım Nedir?

Bütün araç kullananların bilmesi gereken bir durum olan zengin ve fakir karışım nedir sorusunun cevabı bu makalemizde yer almaktadır.

BALATA BAKIMI SADECE 300 TL

İZGİ OTO’dan Astra J Team Ailesine katılmamızın şerefine balata bakımlarında sizlere özel

İZGİ OTO ASTRA J TEAM AİLESİNE SPONSOR OLDU!

Bölgesinde ve branşında bir numara olan Opel ve Chevrolet otomobillerde gerek işciliği gerekse fiyat

Egsoz Nedir? Nasıl Çalışır?

Otomobillerde egsozun görevi sesi absorbe edip, ses kirliliğinin önüne geçilmesidir. Temel prensip

İzgi Oto Opel Chevrolet Servisi Otomobilinize Bir İyilik Yapın

foto

Dexos 1 Gen 2 nedir?

Ana Sayfa » Duyurular » Dexos 1 Gen 2 nedir?

Dexos 1 Gen 2 nedir?

Dexos 1 Gen 2 bir tür motor yağıdır. Dexos 1 Gen 2 nedir sorusuna geçmeden önce motor yağının öneminden bahsetmek gerekir. Aracınızda kullandığınız motor yağları aracınız için hayati öneme sahiptir. Motor yağı, araçtaki hareketli parçalarının birbirlerine yaptığı sürtünmeyi azaltır. Bu parçaların sürekli olarak yağlı kalmasını sağlar. Bu bağlamda bu parçalara karşı bir nevi koruyucu bir kalkan niteliğindedir. Motor yağının faydalarını sadece bunlarla sınırlı tutamayız elbette. Motor yağı, normalde motorun sürtünmeyle oluşturacağı ısınmayı; sürtünme ve aşınmayı azaltarak ısınma düzeyini kontrol altında tutar. Aynı zamanda parçalardan dışarıya sıvı çıkışının da bir nebze engellenmesine yardımcı olur.

Motor yağının rutin olarak değiştirilmesi önemlidir. Çünkü araç içerisinde kullanımda olan motor yağı zamanla özelliklerini kaybetmeye başlar. Eğer bu yağ değişimi zamanında yapılmaz ise motorun parçaları aşınacak, sürtünme dolayısıyla motor sürekli olarak ısınacak durum bu şekilde devam edecek olursa söz konusu hasarlar motorun yanmasına kadar ilerleyecektir. Motor yağının yetkili ya da ilgili otoservisler tarafından değiştirilmesi gerekmektedir. Aracınız için en uygun motor yağı önerisini yapacak kişi mutlak otoservis yetkilisi olacaktır. İzgi oto bu alanda deneyimli ve uzman kadrosu sayesinde nokta atışı tercihlerde bulunarak aracınızın ömrünü uzatmaktadır.

Dexos 1 Gen 2, General Motors tarafından üretilmiş bir motor yağıdır. General Motors Dexos 1’i anormal ve zamansız yanma gibi birtakım sorunları çözmek amacıyla Dexos 1 Gen 2 olarak geliştirerek piyasaya sürdü. General Motors tarafından geliştirilen Dexos 1 Gen 2  doğrudan enjeksiyon, turbo şarjlı benzinli motorlar için birebirdir. İncelemiş olduğumuz ikinci nesil dexos 1 geliştirilmiş haliyle LSPi yani düşük hızlı ön ateşlemeye karşı motorumuzu korunabilir hale getiriyor. Ümraniye’de yer alan İzgi Oto’ya çevre illerden birçok müşteri, bu alanda deneyimli ve üstün müşteri memnuniyeti sayesinde her daim motor yağı değişimi gibi konulardan ötürü uğramaktadır.

 

Dexos 2 nedir?

Dexos 2 de tıpkı Dexos 1 Gen 2 gibi bir General Motors üretimi motor yağıdır. Bu motor yağı Opel ve Chevrolet’in önerdiği bir markadır. Dexos 2 tüm benzinli motorlar ve DFP yani partikül filtresine sahip olan dizel motorlar için uygundur. Dexos 2 de yine aynı şekilde araç üreticileri tarafından önerilen ve onaylanan bir motor yağıdır. Dexos 2 genellikle ağır çalışma şartlarında çalışan ve uzun yol için kullanılan ticari veya bireysel araçlarda kullanılmaktadır. Keza bu şekilde çalışan araçlarda kullanılması da tavsiye edilir. Dexos 2’nin dexos 1’e göre oksidasyon dayanımı daha yüksektir. Dexos 2, aracın motorunu ve hareketli aksamları korumanın yanında uzun servis ömrü de sağlamaktadır. Turbo şarjlı motorlarda depozit oluşmasına karşı kullanılabilir. Aynı zamanda kullanıldığı motoru temiz tutar.

Her iki yağ türü de motorun ilk çalışma anında olası aşınma ve motoru zorlayacak sürtünmelerin önüne geçerek motorun ömrünü uzatır. Ayrıca Dexos 2 onaylı yağları kullanmanız aracınızın daha rahat devirlenmesini buna ek olarak rölantideyken daha az ses çıkarmasını da sağlamaktadır.

 

Yanma odasında gerçekleşen zamansız ateşlenmeler motorunuz için ciddi hasarlar oluşturabilir. Söz konusu bu ateşlemelerin ve yanmaların önüne geçebilmek için Dexos 1 Gen 2 geliştirilmiş ve motorunuzu bu tip hasarlardan koruması adına piyasaya sunulmuştur.

Dexos 1 Gen 2 günümüzde modern benzinli motorlar için yakıt tasarrufu sağlaması ve olası motor arızalarının önüne geçebilmek için tasarlanmıştır. Dexos 1, aracınızda kullanacağınız yakıtı tam kapasitede kullanmanıza, aynı zamanda yakıttan tasarruf etmenize de olanak sağlar. Doğrudan enjeksiyonlu doğal emişli ve turbo şarjlı motorlarda kullanılması amacıyla üretilen Dexos 1 Gen 2 hem sürücülerin hem de araç üretim tesislerinin de bir numaralı tercihi olmaktadır. İzgi Oto, kendini Opel ve Chevrolet gibi markalarda kanıtlamış durumdadır. Bu nedenle nasıl fabrikaların tercihleri yukarıdaki saydığımız nedenlerden ötürü Dexos 1 Gen 2 olmaktaysa Opel ve Chevrolet araç sahiplerinin de tercihleri İzgi Oto olmaktadır.

 

 

09 Temmuz 2020

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Facebook'ta Biz

masal oku palet sepeti

ibbhaber KOKOŞLAR Masal Oku
ONLİNE SERVİS